Náš příběhAktualityPobyty a službyZážitkyZážitková gastronomieO wellnessHistorie roduGalerieKontakt

poznejte špičkovou
skotskou gastronomii

smyslné opojení

Zážitková gastronomie

Všechna jídla v našem wellness jsou připravována dle tradičních postupů a z maximálně dostupných surovin tak, aby vaše chuťové pohárky ochutnaly vše, co mají rádi jak skotští rolníci, tak skotští aristokrati a vyšší společnost.

Je třeba upozornit na skutečnost, že u nás se nepodávají ani nevaří pokrmy bez lepku či bez laktózy a dále nepřipravujeme vegetariánská ani veganská jídla.

Bohaté snídaně a kulinářské večeře jsou vždy předem naplánovány při vaší rezervaci, tak abychom měli vždy čerstvé a kvalitní suroviny.

Obědy jsme pojali velmi netradičně, neboť jejich příprava je shodná s obědy, které si vaříme sami pro sebe. Neznamená to však, že bychom je snad odbývali nebo vařili v jiném stylu, než je ten skotský. Nelze si je ovšem vybrat předem, ale vždy při snídani bude personálem wellness druh oběda upřesněn pro vaši možnou objednávku.

Snídaně se podávají v jídelním koutku u krbu vždy v 9:00 hod.
Obědy můžete mít ve 13:00 hod. taktéž v jídelním koutku.
Večeře jsou servírovány v 19:00 hod. u hořícího krbu a za doprovodu nádherné hudby, jež ve vás navodí tu jedinečnou skotskou pohodu.

Každá romantická večeře si zaslouží skvělý aperitiv v podobě krémového portského vína, které vystřídá některé z námi doporučených starých vín, a pro digestiv se přenesete do staré skotské palírny The Macallan a vychutnáte si jedinečnou chuť whisky.

Pokud preferujete šampaňské, pak vězte, že náš výběr je vskutku vytříbený a nabídneme vám to nejlepší od malých francouzských vinařů.

Víte však, že šumivé víno nemá původ ve Francii, nýbrž v Anglii? Anglický vědec Christopher Merret v roce 1662 popsal výrobu šumivého vína, a to především díky skleněné lahvi, která byla novinkou, avšak vína v ní mohla zrát.
Přáli byste si ochutnat šumivé víno (nelze ho nazývat šampaňským) právě z Anglie, které je dodnes vyráběno stejnou metodou? Pouze v našem malém soukromém Skotsku máte tu možnost a příležitost!

Pro opravdové labužníky či znalce těch nejlepších pochutin vám k fantastickým šumivým vínům můžeme nabídnout námi dovezený kaviár Beluga podávaný na ledu s tradičními bliny.

Pro vaši konkrétní představu zde naleznete pokrmy, které si můžete předobjednat v rámci rezervace vašeho pobytu v malém soukromém Skotsku.

Jídelní lístek

Snídaně 

(v rámci rezervace bude předem dohodnuto, jaký druh pokrmu si budete přát pro každý jeden den vašeho pobytu)

Full Scottish Breakfast (vlastní složení celé snídaně)
Uzený losos s míchanými domácími vejci
Vločková kaše z domácího mléka a skotských ovesných vloček

Všechny snídaně jsou podávány s domácím fresh džusem, tmavými i světlými toasty, máslem, džemem, kávou a vřesovým čajem.

Večeře 

(v rámci rezervace bude předem dohodnuto, jaký druh pokrmu si budete přát pro každý jeden den vašeho pobytu)

VARIANTA 1
Tradiční skotská polévka Chowder
Tradiční čerstvé skotské Haggis s bramborem a tuřínem
Tradiční domácí skotský dezert Cranachan

VARIANTA 2
Domácí uzené krevety na hráškovém pyré
Pomalu vařené a následně pečené místní jehněčí s bramborovým pyré a mrkví
Tradiční domácí skotský dezert Cranachan Cheesecake

VARIANTA 3
Skotské křepelčí vejce
Domácí uzený na udici chycený skotský losos s pečenými baby brambory a zeleninou na slaném másle
Tradiční domácí Millionaire's Shortbread

Všechny večeře jsou doplněny o nápoje, které byly speciálně vybrány k danému druhu pokrmu, a není možné je měnit. Pokud samozřejmě některý z hostů nepije alkohol, nabídneme mu pramenitou vodu nebo výborný domácí vřesový čaj.

Exkluzivní chuťové zážitky můžete samozřejmě rozšířit o tradiční máslové sušenky, skotské bramborové lupínky nebo naprosto ojedinělým, přímo ze Skotska dovezeným, vřesovým či černým pivem.

Po každém z jídel, které ve vás zanechají rozmanitost chutí, si můžete v klidu a pokoji sednout do pohodlných křesel před hořícím krbem a vychutnat si sklenku toho, co vám chutná nebo co byste třeba rádi vyzkoušeli. K poslechu vám bude hrát krásná skotská hudba a nebo třeba starý francouzský jazz.

Místo pro jedinečnou a luxusní relaxaci
Nespoutaný pohádkový svět, který vás okouzlí.

Rezervujte si svůj vysněný pobyt

Rezervovat pobyt

Provozovatelem Selfsmall Scotland je společnost Special Inspections s.r.o.,
Otěvěky ev.č. 16, 270 33 Žďár, Česká republika, IČO: 06447058, DIČ: CZ06447058

© 2024 All Rights Reserved